Főooldal
3. Egészség-nap

3. Egészség-nap

Nagy várakozással készültek diákjaink Debrecen talán egyik legközkedveltebb sportolójának, a DVSC csapatkapitánya, a magyar nemzeti válogatott labdarúgója, Tőzsér Dániel előadására. Vendégünk jó hangulatú beszélgetéssé varázsolta át a sportsikerek legszebb pillanatait bemutató videóbejátszással indított programot. Az iskolánk diákjai között is nagyon népszerű labdarúgás mindennapjairól, az edzések komolyságáról, megterheléséről, a Loki legújabb sikereiről, a magyar válogatott előtt álló lehetőségekről, kihívásokról mind szó esett a program során. Az alapos tájékozottságról tanúbizonyságot tevő kérdező fiatalok Tőzsér Dánielt külföldi élményeiről, a sportlegendák testközelben megtapasztalt érdekességeiről, a nemzetközi érvényesülés lehetőségeiről faggatták. Nem maradt el természetesen az egészséggel kapcsolatos információk megosztása: a tudatos és tervezett étkezés engedhetetlen a sportkarrier építése szempontjából. A megfelelő ételek kiválasztásában akár dietetikus is segíti a sportolókat, ugyanis a jól összeállított étrend nem csak egészséges és tápláló, hanem a teljesítmény optimalizálását is elősegíti. A program kísérő rendezvénye egy különleges sajtkóstoló volt, ahol minden diák többféle kézműves sajtfajtából falatozhatott. Nem csak a sajtkedvelők számára volt élvezetes a kóstoló, illetve a sajtkészítés műhelytitkainak, a házi tejtermelés szépségeinek és nehézségeinek megismerése. Azok, akik a sajttermékeket korábban nem szerették túlságosan, a valóban kiváló minőségű, egyedi fűszerezésű, ízletes sajtfinomságok kóstolója után lelkesen nyilatkoztak a sajtfogyasztási szokásaik átalakításáról.